Instalacje gazowe, wod-kan, grzewcze – montaż, konserwacja, naprawa.

Poszukujesz instalatora w podpoznańskiej miejscowości Daszewice? Potrzebny doświadczony hydraulik?

Firma Twój Instalator zapewnia profesjonalne usługi instalacyjne i hydrauliczne w atrakcyjnych cenach. Rozwiążemy każdy problem związany z instalacją, serwisem bądź naprawą urządzeń sanitarnych, kanalizacyjnych oraz grzewczych. Skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer telefonu: 518 595 158.

Właściciele żeliwnych grzejników niejednokrotnie narzekają na ich mało estetyczny wygląd, w skutek czego decydują o ich wymianie. Twój Instalator zna jeszcze kilka innych ważnych powodów, dla których warto stary kaloryfer zastąpić nowym.

Jednym z powodów nierównomiernego nagrzewania powietrza może być zapowietrzony kaloryfer, innym - niekompatybilność pomiędzy instalacją centralnego ogrzewania, a mocą pieca. O ile z zapowietrzonym grzejnikiem hydraulik raczej dość szybko się upora, o tyle w drugim przypadku może się niestety okazać, że potrzebna będzie modernizacja całego systemu grzewczego.

Innym argumentem przemawiającym za wymianą starego grzejnika może być spadek mocy cieplnej spowodowany np. zakamienieniem. W momencie wykrycia nieszczelności w grzejniku, jego wymiana również jest konieczna. Przemawia za tym na pewno fakt dużej utraty ciepła w pomieszczeniu, ale również ryzyko zalania. Demontaż należy jednak poprzedzić dokładnym zlokalizowaniem nieszczelności. Może się okazać, że wina nie leży po stronie kaloryfera, ale zaworu. W tej sytuacji wymienimy jedynie zawór bez narażania klienta na duże koszty.

Stare żeliwne grzejniki są mniej ekonomiczne, gdyż, w przeciwieństwie do modeli nowej generacji, potrzebują więcej wody i dość długo się nagrzewają. Aby nowe grzejniki były wyznacznikiem gwarantowanej jakości, nasi specjaliści przestrzegają kilku nadrzędnych zasad. Kaloryfer powinien być zamontowany w miejscu największej utraty ciepła, w odpowiedniej odległości od podłogi i sufitu, pod parapetem, dzięki któremu możliwe jest załamanie powietrza pod określonym kątem i prawidłowa cyrkulacja.

Wymiana grzejników wiąże się z uzyskaniem zgody administratora danego budynku, a koszt prac zależy od wielkości konkretnego zamówienia.

Trasa naszego hydraulika do Daszewic

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: