Jednym z ostatnich i zarazem ważniejszych etapów wykańczania lub remontu łazienki jest montaż armatury łazienkowej.

Zadaniem armatury, nazywanej przez hydraulików również uzbrojeniem, jest przede wszystkim zapewnienie właściwej eksploatacji oraz obsługi przewodów kanalizacyjno-wodociągowych. Warto podkreślić, że wszystkie elementy mające bezpośredni kontakt z wodą przeznaczoną do celów konsumpcyjnych, muszą posiadać świadectwo Państwowego Zakładu Higieny i spełniać wymagania określone normami przedmiotowymi.

Jako profesjonalna firma hydrauliczna z siedzibą na terenie miasta Poznań, oferujemy szeroki zakres usług instalatorskich związanych z kompleksowym montażem armatury łazienkowej. Poza ceramiką sanitarną, każdy nasz hydraulik jest w stanie zamontować również wszelkiego rodzaju zawory oraz baterie niezbędne w łazience. Usługi instalatorskie świadczymy nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla klientów firmowych i instytucjonalnych.

Podstawowe zasady montażu przyborów sanitarnych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego armatura łazienkowa:

  • może być montowana bezpośrednio do przegrody budowlanej bądź do prefabrykowanej ścianki instalacyjnej,
  • powinna być instalowana w sposób zapewniający łatwy demontaż,
  • musi posiadać odpowiednie zamknięcia wodne (muszle ustępowe 100 mm, pozostałe przybory sanitarne 50 mm),
  • pisuary i miski ustępowe powinny być wyposażone w urządzenia spłukujące,
  • niedopuszczalne jest obmurowanie lub zabetonowywanie obrzeży misek WC oraz bidetów.

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędzamy sporo czasu, warto więc zadbać, aby została wykonana nie tylko nowocześnie, ale także solidnie i praktycznie. Gdy montaż armatury łazienkowej zostanie przeprowadzony profesjonalnie, wówczas będziemy mogli czuć się komfortowo, a korzystanie z pomieszczenia łazienkowego będzie samą przyjemnością.

Na jakiej wysokości zamontować umywalkę?

Umywalki należą bez wątpienia do najpopularniejszych przyborów sanitarnych, z montażem których często mamy wiele problemów. Wykańczając lub przeprowadzając remont łazienki, warto szczególną uwagę zwrócić na wysokość jej montażu, zwłaszcza, że kwestia ta często wzbudza wiele kontrowersji wśród instalatorów.

Przyjęto, że na terenie Unii Europejskiej zakres wysokości montażu umywalek wynosi 85-90 centymetrów. W przypadku baterii stosuje się zasadę, zgodnie z którą hydraulik powinien ją zainstalować na wysokości od 25 do 35 centymetrów nad górną krawędzią umywalki. Bateria umywalkowa zainstalowana poniżej lub powyżej tych wytycznych może w znacznym stopniu utrudnić korzystanie z umywalki.

Montaż muszli ustępowych, wanien i bidetów

Kompleksowe usługi instalatorskie oferowane przez firmę hydrauliczną Twój Instalator z Poznania, obejmujące montaż armatury łazienkowej, to także kompleksowa instalacja muszli WC, wanien oraz bidetów. Nasi instalatorzy sprawnie i fachowo montują wszelkiego rodzaju przybory sanitarne, udzielając na wykonane prace wieloletniej gwarancji.

Jako firma hydrauliczna z wieloletnim doświadczeniem, przy montażu armatury łazienkowej korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań i technologii, a także

z wysokiej klasy urządzeń dostarczonych nam przez renomowanych producentów.

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: