Twój Instalator, jako profesjonalna firma hydrauliczna oferuje szeroki zakres usług instalatorskich, specjalizując się nie tylko w montażu wanien czy kabin prysznicowych, ale również w instalacji różnego rodzaju umywalek. Pracujemy na obszarze całego miasta Poznań, podejmując się nawet najbardziej skomplikowanych zleceń z zakresu instalatorstwa, w tym także remontów łazienek. Ofertę naszej firmy kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i do firm, instytucji oraz zarządców obiektów użyteczności publicznej.

Podczas montażu umywalek, nasi instalatorzy wykorzystują wyłącznie sprawdzony sprzęt oraz nowoczesne technologie, co wpływa na wysoką jakość realizowanych prac. Głównym profilem naszej działalności jest kompleksowy montaż armatury łazienkowej, do którego posiadamy niezbędne uprawnienia i kwalifikacje. Potwierdzeniem profesjonalizmu oraz najwyższej jakości usług instalatorskich świadczonych przez firmę Twój Instalator jest szerokie grono zadowolonych klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Wybór umywalki – rodzaje i materiały

Umywalka jest jednym z najpopularniejszych i zarazem najbardziej rozpowszechnionych przyborów sanitarnych, który jest przez nas wykorzystywany wielokrotnie każdego dnia. Wybór odpowiedniej z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza, że obecnie na rynku aż roi się od niezwykle bogatej i zróżnicowanej oferty producentów.

Umywalki dostępne w sprzedaży różnią się od siebie nie tylko kształtem czy kolorem, ale również wielkością, stylem, a także sposobem montażu. Na dobór tego typu urządzeń sanitarnych warto zwrócić uwagę nie tylko w sytuacji, gdy zdecydujemy się na remont łazienki. Wyboru najlepiej dokonać już na etapie projektowania pomieszczenia.

Przegląd oferowanych na rynku umywalek dobrze jest rozpocząć od zapoznania się z podstawową kwestią, którą jest sposób montażu. Wyróżnia się:

  • umywalki wiszące,
  • umywalki stojące,
  • umywalki wiszące, dostosowane do montażu na postumencie bądź półpostumencie,
  • umywalki meblowe.

Wciąż najchętniej wybieranym rozwiązaniem przez klientów są umywalki stojące, głównie ze względu na solidność oraz praktyczność. Tego rodzaju przybory sanitarne mogą zostać zainstalowane na specjalnych łazienkowych blatach bądź dowolnie wybranych meblach, a co więcej, mogą przybierać naprawdę ciekawe i oryginalne kształty.

Montaż umywalek wiszących odbywa się na specjalnych śrubach, które z reguły są niewielkie, dlatego takie rozwiązanie jest dość często stosowane w toaletach oraz łazienkach o niedużym metrażu.

Na rynku możemy jeszcze zetknąć się z umywalkami wiszącymi, ale przeznaczonymi do instalacji na postumentach oraz półpostumentach. Stanowią one rozwiązanie praktyczne i cieszące się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza, że postumenty mogą przybierać rozmaite kształty.

Jeszcze jednym proponowanym przez producentów rodzajem są umywalki meblowe, które swoim kształtem oraz wielkością są dostosowane do rozmiarów mebli łazienkowych.

Poza typem umywalek, istotnym kryterium wyboru tego typu sanitariatu jest także materiał, którego został on wykonany. Wciąż najpopularniejszym tworzywem wykorzystywanym do produkcji umywalek jest ceramika. Jednak za najtrwalsze uznaje się, te które zostały wykonane z granitu i marmuru. Umywalki wykonane z kamieni szlachetnych nie należą do najtańszych, jednak dzięki temu, iż można je konserwować przy użyciu dostępnych na rynku środków, są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości.

Podejścia wodociągowe i kanalizacyjne pod umywalkę

Wysokość montażu umywalek wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród instalatorów. Zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych, wysokość ta wynosi 75-80 cm dla osób dorosłych oraz 60 cm dla dzieci (między innymi w przedszkolach). Natomiast w Unii Europejskiej przyjęto, iż wysokość montażu tego typu urządzeń sanitariatów powinna wynosić 85-90 cm.

Warto pamiętać, że korzystanie z umywalki zachodzi głównie w pozycji stojącej. Dlatego każdy wykwalifikowany hydraulik z naszej firmy hydraulicznej doskonale wie, że wysokość montażu miski umywalkowej powinna również uwzględniać wysokość użytkownika. Tego rodzaju wartość nasi instalatorzy zawsze biorą pod uwagę, niezależnie od tego, czy przeprowadzamy montaż armatury łazienkowej w mieszkaniu, domu jednorodzinnym czy w jakimkolwiek innym obiekcie.

Należy również dodać, że od wysokości montażu miski umywalkowej jest uzależniona wysokość zamocowania podejść kanalizacyjnych i wodociągowych. Obie wartości instalator musi zatem ze sobą dobrze skorelować.

Umywalki z baterią stojącą

Usługi instalatorskie, które oferuje firma hydrauliczna Twój Instalator, obejmuje montaż umywalek zarówno z baterią stojącą, jak i ścienną. Bateria stojąca umywalkowa jest łączona z instalacją poprzez specjalne zawory kątowe, przy wykorzystaniu przez hydraulika rurek miedzianych bądź wężyków w stalowym oplocie. Odpływ z umywalki jest łączony z kanalizacją poprzez syfon umywalkowy. Aby montaż syfonu odbył się bezproblemowo, oczko musi znaleźć się idealnie w osi przyboru (w przeciwnym razie konieczne może okazać się zastosowanie syfonu przegubowego, który jest zazwyczaj kilka razy droższy).

Umywalki z baterią ścienną

Montaż umywalki z baterią ścienną odbywa się już coraz rzadziej w mieszkaniach i domach, zwłaszcza, że umieszczenie baterii na ścianie powyżej urządzenia przyczynia się do jego szybszego zanieczyszczenia, a dodatkowo nie pozwala na zamocowanie bezpośrednio nad umywalką lustra. Jeśli chodzi o montaż umywalki tego typu, normy europejskie dopuszczają instalację baterii ściennej nawet poniżej 200 mm nad przyborem oraz zarówno górną, jak i dolną wylewkę. W takim przypadku, Wysokość montażu podejścia kanalizacyjnego jest identyczna jak przy baterii stojącej.

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: