Jako rzetelna firma hydrauliczna z wieloletnim doświadczeniem na rynku usług instalatorskich, zajmujemy się przeprowadzaniem kompleksowych remontów łazienek. Nasza oferta jest skierowana do wszystkich tych osób, które pragną odmienić przestrzeń, w której mieszkają lub pracują. Poza generalnym wykonawstwem, nasi instalatorzy proponują fachową pomoc w doborze wszelkich niezbędnych akcesoriów i materiałów montażowych.

Oferowane przez firmę Twój Instalator usługi instalatorskie obejmują pomiary, projekt, zaopatrzenie materiałowe, a także fachowe wykonawstwo. Działamy na zlecenia osób prywatnych, a także firm i instytucji, oferując między innymi:

 • układanie okładzin ceramicznych (terakoty, glazury, gresu, mozaiki),
 • wykonanie gładzi gipsowych,
 • wymianę oraz montaż stolarki okiennej/drzwiowej,
 • montaż kamienia naturalnego, stiuku, dekoracji, itp.,
 • naprawę syfonu,
 • modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej,
 • układanie posadzki,
 • montaż systemów oświetleniowych.

W ramach remontu łazienek wykonujemy także tzw. biały montaż, czyli:

 • montaż WC i bidetu,
 • montaż umywalki,
 • montaż wanny wraz z baterią prysznicową,
 • montaż kabin prysznicowych/natryskowych,
 • montaż armatury łazienkowej,
 • montaż brodzika,
 • instalację panelu prysznicowego,
 • instalację baterii łazienkowych i kuchennych.

Jako profesjonalna firma hydrauliczna, dokładamy wszelkich starań, aby usługi instalatorskie świadczone przez nasz zespół instalatorów z Poznania były realizowane na najwyższym poziomie. Pracujemy zgodnie z wytyczonymi standardami, stosując wyłącznie sprawdzone technologie remontowo-budowlane i korzystając z wysokiej klasy materiałów renomowanych producentów.

Funkcjonalna łazienka – jak ją zaprojektować?

Wszyscy doskonale wiemy, że gruntowny remont łazienki to nie naprawa syfonu – wiąże się on z przeprowadzeniem wielu ważnych prac, ingerujących nie tylko w wygląd pomieszczenia, ale także w układ urządzeń sanitarnych. Decydując się na wyremontowanie łazienkowego wnętrza, warto zatem pamiętać o kilku istotnych wskazówkach, mianowicie o:

 • odpowiednim rozplanowaniu urządzeń sanitarnych, z uwzględnieniem podziału na strefy użytkowe,
 • zabezpieczeniu miejsc, które mają kontakt z wodą,
 • zachowanie wymogów bezpieczeństwa związanych z przeprowadzeniem prac elektrycznych,
 • zaprojektowaniu funkcjonalnego oświetlenia.

Praktyczna łazienka powinna zostać podzielona na kilka stref użytkowych – jeśli nie dokonaliśmy tego na etapie projektowania wnętrza, wówczas remont może okazać się najlepszym momentem, by móc to zmienić.

Dzieląc pomieszczenie, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wielkość, a także funkcje, jakie ma spełniać. Zdecydowanie trudniejszy do przeprowadzenia jest podział małych łazienek. W takich wnętrzach należy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, pamiętając o montażu armatury łazienkowej oraz podstawowych urządzeń sanitarnych, takich jak umywalka, brodzik, WC czy bidet.

Wymiana instalacji wodnej i kanalizacyjnej

Jeśli zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie remontu łazienki, wówczas warto rozważyć opcję wymiany starej instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Po wielu latach eksploatacji, rury mogą ledwo przepuszczać ścieki, a nagła awaria może spowodować, że w niedługim czasie wyremontowane pomieszczenie przyjdzie nam doszczętnie zrujnować.

Rozplanowując montaż umywalek, WC, bidetu, wanny oraz kabin prysznicowych, należy uwzględnić ich odległości od pionu kanalizacyjnego – przykładowo brodzik oraz wanna nie powinny być usytuowane zbyt daleko od pionu. Rury z wodą hydraulik może poprowadzić na wiele różnych sposobów, dzięki czemu bez problemu ciepłą i zimną wodę doprowadzimy do każdego przyboru, bez względu na jego lokalizację.

Współcześnie, standardem jest rozprowadzanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej w taki sposób, aby rury były niewidoczne. Nasi instalatorzy, zajmujący się montażem armatury łazienkowej i urządzeń sanitarnych, mogą je ukryć chociażby w posadzce, bruzdach pod tynkiem bądź w obudowanych przestrzeniach instalacyjnych. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić na trwałość i solidne połączenia. W takich warunkach dość dobrze sprawdzają się rury z miedzi oraz z tworzyw sztucznych. Są lekkie, nie korodują i łatwo je zamontować.

Biały montaż

Każdy remont łazienki wiąże się z tzw. białym montażem, obejmującym instalację wszelkiego rodzaju sanitariatów wykonanych z ceramiki pokrytej szkliwem (montaż umywalek, WC, bidetu, wanny, brodzika, kabin natryskowych, prysznicowych, itp.).

Biały montaż jest niezwykle istotny przede wszystkim z dwóch powodów: ma gwarantować użytkownikom pomieszczenia wysoki poziom bezpieczeństwa, a dodatkowo ma zwiększać funkcjonalność łazienki. Tutaj liczy się zatem nie tylko sprawna ręka instalatora, ale również odpowiedni dobór materiałów, takich jak fugi, silikony, uszczelki oraz taśmy izolacyjne.

W praktyce biały montaż obejmuje:

 • montaż baterii łazienkowych,
 • montaż bidetu, WC, brodzika, umywalki, wanien,
 • układanie płytek ceramicznych.

W zakres białego montażu wchodzi także podłączenie wielu innych urządzeń i elementów armatury łazienkowej, mających zakończyć instalację ciepłej i zimnej wody w określonych punktach poboru.

Montaż armatury łazienkowej

Twój Instalator oferuje profesjonalny montaż armatury łazienkowej na terenie miasta Poznań i okolic. Estetycznie i fachowo instalujemy muszle WC, brodziki, bidety, pisuary, umywalki oraz kabiny prysznicowe. Zawsze bierzemy pod uwagę wygodę i oczekiwania użytkowników, którzy będą korzystać z sanitariatów. Czytaj więcej...

Montaż baterii łazienkowych

Oferujemy kompleksowe usługi wykończenia oraz remontu łazienek, dokładając wszelkich starań, by wszystkie prace były realizowane sprawnie, fachowo i terminowo. Poza naprawą syfonu czy wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnych, oferta naszej firmy obejmuje również montaż baterii łazienkowych na terenie miasta Poznań i okolic. Czytaj więcej...

Montaż WC i bidetu

Oferta przygotowana przez naszą firmę obejmuje profesjonalny montaż bidetu oraz WC. Sprawnie i estetycznie montujemy muszle WC, a także bidety: stojące oraz wiszące. Prace instalacyjne wykonujemy głównie na obszarze miasta Poznań, ale na indywidualne życzenie klienta jesteśmy w stanie dotrzeć w każdy region Wielkopolski. Czytaj więcej...

Montaż brodzika i kabin prysznicowych

Z zakresu białego montażu firma Twój Instalator wykonuje szereg różnego rodzaju prac, w tym między innymi montaż brodzika i kabin natryskowych. Przybory sanitarne instalujemy zarówno bezpośrednio do przegrody budowlanej, jak i do prefabrykowanych ścianek instalacyjnych. Działamy na obszarze miasta Poznań i okolic. Czytaj więcej...

Montaż umywalek

Jednym z najpopularniejszych przyborów sanitarnych są umywalki. Oferta naszej firmy instalacyjnej obejmuje profesjonalny montaż umywalek na terenie całej Wielkopolski, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Poznań. Instalujemy umywalki z bateriami stojącymi (narożnymi, wielootworowymi), a także ściennymi. Czytaj więcej...

Montaż wanny

Poza montażem brodzików, muszli WC, bidetów oraz kabin natryskowych, fachowcy z firmy Twój Instalator wykonują kompleksowy montaż wanien. Dojeżdżamy do klientów na terenie całego miasta Poznań, szybko i sprawnie montując wanny na stelażach, nogach, nośnikach styropianowych, a także wanny z hydromasażem. Czytaj więcej...

Naprawa syfonu

Wśród szerokiej gamy usług świadczonych przez naszą firmę z miasta Poznań znajduje się również naprawa syfonu. Korzystając ze sprawdzonych rozwiązań i nowoczesnych technologii, sprawnie i fachowo naprawiamy oraz wymieniamy syfony, działając na zlecenia klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz instytucji. Czytaj więcej...

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: