Syfony to urządzenia, które mimo tego, że ukryte przed naszym wzrokiem, pełnią w łazienkach bardzo ważne znaczenie. Montowane przy odpływach rurowych zapobiegają ulatnianiom się przykrych zapachów z kanalizacji i znacznie zwiększają komfort mieszkańców danego budynku. Bardzo ważną kwestią dotyczącą prawidłowego działania syfonu jest aspekt jego prawidłowej instalacji. Przy zastosowaniu odpowiednich rur i przepustów oraz dokładnym podłączeniu możemy mieć pewność, że syfon będzie bardzo dobrze funkcjonował przez wiele lat użytkowania łazienki. Dlatego zarówno montaż, jak i naprawa syfonów to czynności, które należy zlecić specjalistom takim jak fachowcy z poznańskiej firmy Twój Instalator. Numer telefonu znajduje się w zakładce Kontakt.

Żeby nasz syfon działał prawidłowo, to znaczy nie przepuszczał przykrych zapachów z kanalizacji do wnętrza domu niezbędna jest troska o to, żeby stale znajdowała się w nim woda. Nie jest to problem w przypadku często użytkowanych kuchni, czy łazienek, jednak pojawia się w przypadku dłuższej nieobecności domowników. Dlatego też tak ważne jest regularne przelewanie odpływów wodą, która zalegając w syfonie będzie stanowić naturalną barierę dla nieprzyjemnych zapachów.

Zepsuty syfon – co zrobić, gdy przytrafi się awaria syfonu w łazience?

Awarie syfonów mogą przybierać różne oblicza, jednak nigdy nie należy zwlekać z ich naprawą, ponieważ problem może się pogłębić, a wydobywający się z kanalizacji przykry zapach poważnie uprzykrzyć mieszkańcom życie. Najczęściej spotykanym problemem jest zatkanie się syfonu prysznicowego włosami, które osadzając się na jego powierzchni, zwyczajnie uniemożliwiają jego prawidłową pracę. Dobrym sposobem jest podjęcie próby udrożnienia rur, która jednak nie zawsze okazuje się skuteczna. W niektórych przypadkach niezbędne jest częściowe rozkręcenie urządzenia i samodzielne wyciągnięcie z niego wszelkich zanieczyszczeń, co natychmiast powinno przynieść oczekiwany efekt poprawy jego pracy. Bywają również przypadki, że z racji wieku syfony zwyczajnie tracą na swojej wydajności i mogą przeciekać. Można podjąć się prób uszczelniania starego syfonu, jednak na dłuższą metę nie przyniesie to oczekiwanych efektów. Tak czy inaczej, po upływie jakiegoś czasu konieczna będzie wymiana starego syfonu na nowy.

Żeby syfon dobrze funkcjonował i nie było problemów z przykrymi zapachami wydobywającymi się z wnętrza kanalizacji, czy wolną spływającą wodą należy prawidłowo o niego dbać. W tym celu należałoby regularnie czyścić syfon, jednak nie przy pomocy silnie żrących środków chemicznych, które mogą zepsuć jego strukturę, ale przy pomocy sprawnych rąk. Odkręcając rurkę lub kolanko, wyciągamy tak zwaną gumową fajkę i usuwamy z niej wszelkie zanieczyszczenia.

Warto zauważyć, że z reguły syfony nie są zbyt awaryjnymi urządzeniami. Wszelkie problemy mogą wynikać z mechanicznych powodów, do których zaliczyć należy przede wszystkim pękanie lub rdzewienie, co jest bezpośrednim argumentem do wymiany urządzenia na nowe.

Naprawa syfonu powinna być zlecana specjalistom, nie należy robić tego samodzielnie. Często nieznajomość tematu powoduje, że można wykonać czynności, które są kompletnie zbędne, i które jedynie pogorszą sytuację.

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: