W każdym domu czy mieszkaniu musi się znajdować pralka. Oczywiście, są nowocześni single, którzy nie piorą swojej bielizny u siebie w domu, tylko oddają ją do prania do pralni, albo wożą kosze z praniem do uczynnych rodziców lub babć. Generalnie, jednak pralka jest jednym z podstawowych urządzeń w domu. Dzięki niej możemy utrzymywać w należytym stanie nasze ubrania, bieliznę, pościel i wszelkie inne tekstylia, które można włożyć do pralki i wyprać. Bywa jednak, że po latach użytkowania pralki, zaczyna ona odmawiać posłuszeństwa i nie pracuje tak jak wcześniej. Awaria pralki może być problematyczna, zwłaszcza, jeśli dojdzie do niej w trakcie programu prania. Najczęściej w takiej sytuacji pralka zaczyna wylewać nagromadzoną w bębnie wodę na całą łazienkę lub kuchnię, w zależności od tego, w jakim pomieszczeniu się ona znajduje. Może się też zdarzyć, że w wyniku awarii pralka nie będzie w ogóle pobierała wody, co uniemożliwi dokonanie prania. Co robić w takich sytuacjach? Najlepiej wezwać fachowca z firmy „Twój Instalator" z Poznania, który szybko zidentyfikuje usterkę i dokona niezbędnej naprawy, zwykle w domu klienta. Dzięki pomocy fachowca nasza pralka szybko zacznie funkcjonować bez zarzutów o czym masz szansę przekonać się, dzwoniąc pod numer 518 595 158.

Dlaczego pralka nie pobiera wody?

Pralka może nie pobierać wody z uwagi na niewłaściwą zasadę działania urządzenia albo z braku dopływu wody. Przewód doprowadzający wodę do pralki możliwe, że został uszkodzony, jest przerwany lub pęknięty, albo jest zgięty, przez co powstaje niedrożność niepozwalająca na doprowadzenie wody do pralki. Bardzo prozaicznym, ale często występującym powodem takiego stanu rzeczy jest zwyczajne niedopatrzenie ze strony użytkownika. Umawiając się na wizytę hydraulik z firmy „Twój Instalator" na pewno zapyta klienta, czy zawór z wodą doprowadzający ją do pralki został prawidłowo odkręcony. Być może właśnie tak prozaiczny jest powód „awarii" pralki. Woda nie zostanie pobrana przez pralkę także i wówczas, gdy drzwiczki pralki nie zostały prawidłowo zamknięte.

Jeśli jednak żadna z powyższych możliwości nie zaistniała, warto zasięgnąć pomocy fachowca z „Twój Instalator". Przyczyna może leżeć bowiem po stronie elektrozaworu pralki lub jej programatora. Nie powinniśmy samodzielnie naprawiać elektroniki pralki, jeśli nie mamy o tym zielonego pojęcia. Lepiej takie zadania pozostawić dla profesjonalistów.

Co zrobić, gdy wylewa pralka?

Jeśli pralka zaczyna wylewać wodę nie przez przewód odpływowy, tylko z innego miejsca, może to zaowocować zalaniem podłogi w łazience lub kuchni. Powód takiego stanu rzeczy może leżeć po stronie przerwanego przewodu odprowadzającego wodę z pralki do kanalizacji. Przewód mógł pęknąć ze starości, albo sparcieć. Powodów tego, że pralka wylewa wodę może być znacznie więcej. Być może zepsuciu uległ jej moduł lub programator, pękł bęben w pralce, albo też zaistniało inne uszkodzenie mechaniczne sprzętu. Samodzielnie nie będzie można go naprawić, bez skorzystania z pomocy fachowców. „Twój Instalator" sprawdzi pralkę i oceni, czy warto ją naprawiać i czy koszty takiej naprawy nie przewyższą wartości urządzenia. Hydraulik może już u klienta naprawić pralkę, jeśli na przykład okaże się, że przyczyną awarii był przerwany przewód wodny.

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: