Pomysł na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie

Obecne koszty popularnych form ogrzewania budynków są bardzo wysokie, zatem warto pomyśleć o dodatkowych formach dogrzewania naszego domu.

Dobrym pomysłem może okazać się budowa w naszym domu kominka, który oprócz niezaprzeczalnych właściwości grzewczych, świetnie spełnia także rolę dekoracyjną.

Najpopularniejsze na naszym rynku są kominki z wkładem zamkniętym, które są dużo bezpieczniejsze i praktyczniejsze niż kominki otwarte. Wbrew obiegowym opiniom, kominek może z powodzeniem ogrzać nie tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, ale również cały dom. Konieczne jest wtedy wykonanie odpowiedniej instalacji grzewczej, która rozprowadzi w domu ciepło powstałe na skutek spalania drewna. Kominek może być również wyposażony w specjalny płaszcz wodny, który ogrzewa wodę jak zwykła instalacja centralnego ogrzewania. Musi on wtedy zostać podłączony do takiej instalacji. Wtedy pełni rolę taką jak tradycyjny piec c.o. i w podobny sposób obsługuje.

Kominek z wkładem to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jest wydajny, ponieważ wykorzystuje większą cześć ciepła powstałego w procesie spalania. Nowoczesne kominki pozwalają nam również kontrolować prędkość spalania drewna, co zapobiega przegrzewaniu pomieszczeń i pozwala na racjonalne wykorzystanie paliwa.

Jedynym minusem kominka jest konieczność dość pracochłonnej obsługi, jednak w porównaniu z korzyściami, jakie daje ten sposób ogrzewania oraz niskimi cenami stosowanego w nich paliwa, jest to niewielka wada.

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: