Kuchenka gazowa, gazowo-elektryczna lub też elektryczna to teraz podstawa kuchennego wyposażenia każdego domu. Przecież to sprzęt niezbędny do gotowania czy pieczenia. A chyba nikt nie wyobraża sobie gotowana czy pieczenia wykonywanego przy użyciu standardowego jeszcze do niedawna pieca węglowego. Cóż, takie mamy w końcu czasy, że wygoda i praktyczność przede wszystkim. No i istotny jest tutaj również wpływ rozwoju techniki i ciągłych ulepszeń sprzętów umieszczanych w kuchni. A skoro ta kuchenka to taki dobry „pomocnik", staramy się nie dopuścić do tego, żeby awaria wyłączyła ją z możliwości użytkowania i korzystania z poszczególnych jej funkcji. Gdy zadajemy sobie pytanie czemu z kuchenki lecą iskry, możemy mieć pewność, że iskrownik w kuchence jest zepsuty. Należy wtedy zadzwonić pod numer 518 595 158 i wezwać fachowców z Twój Instalator.

Coś nie coś o kuchence

Kuchenka musi być przede wszystkim praktyczna, prosta w obsłudze, funkcjonalna i tania w utrzymaniu. Najlepiej, gdy można wykorzystywać ją i jako płytę gotująco-smażącą i jako piekarnik – takie dwa w jednym. Niestety, niekiedy nawet w sprzęcie najlepszej jakości zdarzyć się mogą wady i usterki wynikające chociażby z eksploatacji i częstego użytkowania tego sprzętu. Okazuje się, że najpowszechniejszym problemem jest awaria iskrownika, czyli uszkodzenie tej części kuchenki, która umożliwia zapalenie gazu pod palnikiem, a zatem jest jedną z ważniejszych części. Co robić w takiej sytuacji? Oczywiście, można taki iskrownik dokupić i samodzielnie wymienić. Można jednak zlecić te działania profesjonaliście. Wtedy będziemy pewni, że naprawa zostanie wykonana w sposób fachowy.

Po co iskrownik w kuchence?

Iskrownik składa się z przewodu zakończonego konektorem. Konektor ten wpina się do tak zwanego generatora iskry. Jego druga końcówka wmontowywana jest do palnika. Rozmiary iskrownika należy dobrać odpowiednio do rozmiarów palnika. Inny iskrownik jest odpowiedni do palnika o średnicy większej, a inny do palnika o średnicy mniejszej. Trzeba mieć to na uwadze, decydując się na zakup tego właśnie elementu kuchenki.

Iskrownik do wymiany – działania czas zacząć

Iskrowniki, z racji swojego przeznaczenia, są wielokrotnie używane i często eksploatowane. Nic zatem dziwnego w tym, że, w wyniku zużycia, mogą się po prostu zepsuć, nic więc dziwnego, że kuchenka gazowa „strzela". Kiedy już wydarzy się taka sytuacja, zepsuty element trzeba wymienić. Można tutaj jak najbardziej poprosić o pomoc fachowca – na przykład takiego, który pracuje w poznańskim przedsiębiorstwie Twój Instalator. Firma ta w swojej ofercie ma również usługi dotyczące naprawy kuchenek elektrycznych, gazowych i gazowo-elektrycznych. W zakres takich napraw wchodzi też wymiana zepsutych iskrowników. Fachowiec wymontuje zużyty i nie nadający się już do dalszego użytku iskrownik, wyczyści palnik, a następnie zamontuje nową część. Wcześniej jednak sprawdzi, z jakim palnikiem ma „do czynienia" i jaki iskrownik będzie do nich najodpowiedniejszy. Jak już bowiem zostało podkreślone, żeby iskrownik właściwie spełniał swoje funkcje i nie generował ryzyka kolejnych awarii, musi być perfekcyjnie dobrany do typu i rozmiaru palnika, w którym ma być umieszczony i z którym ma być połączony.

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: