System kanalizacji, choć niewidzialny gołym okiem pełni w każdym budynku użytkowym niezwykle ważne zadania, które mieszczą się w odprowadzaniu ścieków i wody. Zatkane rury lub osadzające się w nich substancje mogą powodować, że system będzie działał wadliwie, a we wnętrzu domu będzie się dało wyczuć nieprzyjemny zapach wydzielający się z otworów rurowych, na przykład w toalecie, czy zlewie. Taka sytuacja z pewnością będzie bardzo niekomfortowa zarówno dla samych mieszkańców danego budynku, jak również dla wszystkich odwiedzających, dlatego usuwanie zatorów, przepychanie oraz udrażnianie rur, warto zlecić poznańskiej firmie Twój Instalator, dzwoniąc pod numer: 518 595 158.

Skąd biorą się zatory w rurach? Co robić, gdy mamy zatkane rury?

Zatykanie się rur powodujące bezpośrednio niedrożność kanalizacji spowodowane może być wieloma czynnikami. Najczęstsze przyczyny to odkładające się tam włosy, tłuszcze lub inne substancje, jak również brak spadków lub niewłaściwe ich ulokowanie w instalacji. Oznaką wadliwego działania kanalizacji jest występowanie typowego dla tego rodzaju przypadków bulgotania wody podczas odpływu, bądź znacznie spowolniony jej spływ ze zlewu czy wanny. Taka sytuacja to znak, że na któryś odcinku kanalizacja zaczyna się zapychać, a zaniechanie jakichkolwiek czynności mających na celu poprawę sytuacji może skutkować poważnymi problemami. Zazwyczaj przy niezbyt dużym zatkaniu którejś z rur, wystarczające jest potraktowanie jej środkiem udrażniającym. Niestety w niektórych przypadkach może okazać się to niewystarczające, a patowa sytuacja będzie wymagała od nas wezwania fachowców, którzy za pomocą specjalistycznych środków i narzędzi zajmą się udrażnianiem naszych rur i przeczyszczą kanalizację, co znacznie poprawi jej prawidłowe działanie.

Jak przebiega czyszczenie rur i kanalizacji?

W zależności od stopnia zapchania rur specjaliści mogą zastosować różne środki i sposoby do ich udrożnienia. Okazuje się, że bardzo trudna sytuacja robi się w chwili, kiedy my sami zdecydujemy się na potraktowanie naszych rur środkiem udrażniającym w momencie całkowitej blokady odpływu wody. Wówczas zatrzymujący się na zatorze środek udrażniający może ulec skamienieniu, co naprawdę poważnie uszkodzi działanie kanalizacji. Na szczęście tego typu sytuacje są jeszcze stosunkowo rzadkie, a do ich naprawy nadaje się jedynie użycie profesjonalna maszyna ciśnieniowa.

Profesjonalne usługi z zakresu oczyszczania kanalizacji i udrażniania rur świadczy poznańska firma Twój Instalator. Likwidacja zatorów kanalizacyjnych to jedynie część kompleksowych usług, jakie świadczą jej wykwalifikowani pracownicy. W zależności od stopnia zapchania rur firma dysponuje różnymi narzędziami i metodami, które z powodzeniem pozwolą nam na pozbycie się problemu. Oferta firmy skierowana jest zarówno dla osób prywatnych, jak również firm i innych placówek. Przedsiębiorstwo, dbając o swoich klientów, świadczy swoje usługi na terenie miasta Poznań i wielu okolicznych miejscowości. Istnieje również możliwość zamówienia usługi na innych terenach Polski przy odpowiedniej konsultacji z pracownikami firmy. Dodatkowe informacje na temat Twojego Instalatora możemy znaleźć na stronie internetowej.

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: