Urządzanie lub remontowanie kuchni jest szeroko zakrojonym przedsięwzięciem wymagającym z jednej strony wysokich nakładów finansowych, jak i wysokiej wiedzy technicznej. Trzeba nie tylko wybrać nowe meble do kuchni – wolnostojące lub w zabudowie, ale jeszcze na dodatek położyć płytki na ścianach i podłodze, pomalować sufit i nade wszystko – prawidłowo podłączyć wszystkie sprzęty AGD znajdujące się w kuchni. To ostatnie zadanie najczęściej wymaga zaangażowania fachowców. O ile samodzielnie podłączymy mikrofalówkę czy lodówkę, o tyle już z podłączeniem zmywarki czy pralki będziemy mieli niemałe kłopoty. Nie wystarczy bowiem takich sprzętów podłączyć wyłącznie do sieci energetycznej, aby dobrze działały. Należy jeszcze doprowadzić do nich wodę oraz podłączyć przewód odprowadzający wodę do kanalizacji ściekowej w domu. Błędne wykonanie takiego podłączenia może skutkować awarią, w postaci wylewania wody z pralki czy ze zmywarki na podłogę naszej kuchni. Lepiej nie narażać się na takie skutki samodzielnego podłączania sprzętów AGD, kiedy nie jesteśmy specjalistami z tej dziedziny. Odpowiednie podłączenie zmywarki, umywalki czy pralki w kuchni i łazience wymaga pomocy fachowców. Taką pomoc zapewnia firma „Twój Instalator" z siedzibą w Poznaniu, której usługi można zamówić, dzwoniąc pod numer 518 595 158.

Jak samemu podłączyć zmywarkę?

Podłączenie zmywarki wolnostojącej lub przeznaczonej do zabudowy, wymaga podłączenia jej do sieci wodno-kanalizacyjnej oraz do sieci elektrycznej w domu. Dla fachowca podłączenie zmywarki nie będzie skomplikowane. Należy po pierwsze podłączyć ją zwyczajnie do gniazdka elektrycznego, najlepiej z uziemieniem, a także zapewnić doprowadzenie zimnej wody. Przepływ wody w instalacji, do której podłączamy zmywarkę nie powinien wynosić mniej niż 10 litrów na minutę. Podejście wodne i kanalizacyjne montowane jest na ogół za zmywarką albo obok, w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Ważne jest to, aby bez problemu móc dostać się do takich podejść, na wypadek na przykład awarii. Do zmywarki trzeba doprowadzić czystą wodę i jednocześnie odprowadzić wodę po zmywaniu. Podczas podłączenia zmywarki do zawodu należy podłączyć wąż doprowadzający wodę do zmywarki. Z reguły przy zakupie urządzenia otrzymujemy taki wąż w komplecie. Wąż dopływowy musi być ułożony swobodnie i nie mieć zagięć i załamań, aby woda swobodnie przez niego dopływała. Odprowadzenie wody ze zmywarki podłącza się zaś do podejścia kanalizacyjnego przy zlewozmywaku lub wykonanego bezpośrednio do instalacji kanalizacyjnej.

Na czym polega podłączenie pralki?

Podobnie jak zmywarkę, do sieci wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej należy podłączyć pralkę. Taką usługę dla swoich klientów mogą wykonać hydraulicy z firmy „Twój Instalator" z Poznania. Przed podłączeniem pralki do sieci wodnej, należy zakręcić zawór wody i spuścić wodę z rur, a następnie zamontować węże gumowe doprowadzające wodę do pralki do zamontowanych w ścianie zaworów. Należy też podłączyć rurę doprowadzającą z pralki wodę po praniu do odpływu. Odpływ ten może być zlokalizowany w wannie, w umywalce, lub w specjalnie do tego przygotowanym osobnym odpływie. Hydraulik z „Twój Instalator" na życzenie klienta podłączy w domu również zlew czy umywalkę.

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: