Jesienno-zimowe miesiące to czas niskich temperatur. Nie wyobrażamy sobie zatem spędzania tego czasu bez ciepłych kaloryferów w mieszkaniu. Właściwie wykonana i dobrze utrzymana instalacja centralnego ogrzewania to właściwie podstawa bezpiecznego domu. Koniecznie trzeba mieć to na uwadze. Dobrze też pomyśleć o rzetelnych, odpowiednio wykwalifikowanych, solidnych i terminowych fachowców, którzy w profesjonalny sposób ogrzewanie to zainstalują. Kompleksowe usługi – wykonanie, montaż oraz ewentualną naprawę centralnego ogrzewania warto zlecić doświadczonej firmie z Poznania. Numer telefonu zamieszczono w zakładce Kontakt.

Centralne ogrzewanie to nie tylko kocioł

Wielu z nas wydaje się, że podstawę CO stanowi kocioł, potocznie nazywany także po prostu piecem. Owszem, jest on niezwykle ważny. Od jego typu zależy też to, jaki będzie koszt utrzymania i eksploatacji całego centralnego ogrzewania. Można zdecydować się na przykład na kocioł gazowy, olejowy, elektryczny albo też taki, który może być zasilany tylko paliwem stałym. Kolejny niezwykle ważny element centralnego ogrzewania to rury. Za ich pośrednictwem kocioł połączony jest ze znajdującymi się w pomieszczeniach mieszkalnych kaloryferami, zwanymi też po prostu grzejnikami. No i właśnie te grzejniki są ostatnim elementem centralnego ogrzewania. Dzięki nim ciepło wytwarzane w kotle i „transportowane" przez rury dostaje się do mieszkania. Mogą być wykonane z żeliwa lub innego materiału zapewniającego właściwy przekaz ciepła.

Instalacje grzewcze - trudna sztuka montażu

Do instalacji centralnego ogrzewania najlepiej zatrudnić fachowców. Tylko profesjonalista będzie mógł podpowiedzieć nam, jaki układ kaloryferów wybrać, żeby dom był dobrze ogrzany. Również tylko fachowiec odpowie nam na wszelkie pytania związane z wyborem odpowiedniego kotła oraz doborem rur i kaloryferów. W końcu tylko fachowiec wykona cały proces instalacji w taki sposób, który zapewni nam bezpieczne użytkowanie ogrzewania.

A co, kiedy się zepsuje?

Nawet najlepsze technicznie i w najbardziej profesjonalny sposób zainstalowane centralne ogrzewanie jest tylko urządzeniem, które może się po prostu zepsuć. W końcu wszystko, czego używamy, kiedyś się psuje. Owszem, awariom możemy zapobiegać, dbając o odpowiednie utrzymanie tego „sprzętu" i właściwą jego konserwację. Niekiedy jednak, mimo najlepszej nawet opieki, coś i tak może się zepsuć. W takiej sytuacji najlepszym posunięciem jest zlecenie naprawy instalacji specjalistom. Fachowiec usunie usterkę szybko i sprawnie, a ponadto doradzi, co zrobić, żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Centralne ogrzewanie musi nie tylko dawać ciepło, chociaż taka właśnie jest jego podstawowa rola. Przede wszystkim jednak powinno być zainstalowane w taki sposób, żeby jego użytkowanie było po prostu bezpieczne. Bo chyba nikt z nas nie chce, rozpalając rano w piecu, denerwować się przez cały dzień tym, czy na pewno nic nie wybuchnie i czy nie dojdzie do żadnej awarii. Udział fachowca w pracach nad instalacją centralnego ogrzewania jest zatem jak najbardziej wskazany, a wręcz nawet pożądany. Poznańska firma Twój Instalator – zaprasza!

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: