Montaż kabin natryskowych to doskonałe rozwiązanie do małych łazienek. Pozwala zaoszczędzić miejsce, a bieżący strumień wody działa relaksacyjnie i orzeźwiająco. Jednak, by po wyjściu z kabiny nie natknąć się na mokre plamy na podłodze lub gęste opary wilgoci w powietrzu, kabinę prysznicową należy prawidłowo zamontować. Najlepiej zrobi to poznańska firma Twój Instalator, której numer telefonu znajdziesz w zakładce Kontakt, a cennik tutaj.

Instalacja brodzika i kabin prysznicowych.

Właściwe podłączenie kabiny prysznicowej do sieci wodociągowej jest ważne ze względów zarówno estetycznych, jak i bezpieczeństwa. Zbierająca się na podłodze woda może spowodować zacieki u sąsiadów piętro niżej, a zbyt duża ilość wilgoci w powietrzu może wspomagać rozwój grzybów potencjalnie groźnych dla zdrowia.

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, pamiętamy o sprawdzeniu jakości dotychczasowej kanalizacji. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, należy ją zmodernizować lub wymienić. Montaż kabiny prysznicowej poprzedzamy dokładnym oczyszczeniem miejsca, w którym ma być zainstalowana, a wszelkie materiały ochronne i izolacyjne nakładamy na oczyszczone powierzchnie.

Głęboki a płytki brodzik - różnice

Coraz częściej w nowoczesnych łazienkach rezygnuje się z typowego brodzika. Rozwiązanie to znacznie ułatwia dbanie o higienę szczególnie osobom starszym. Niepodważalnym atutem tego typu kabiny jest to, że klient może decydować o jej rozmiarze, co w przypadku kabin z gotowymi brodzikami jest niemożliwe, gdyż brodzik stanowi przestrzenne ograniczenie powierzchni prysznica. Zdarza się, że po skończonej kąpieli, w prysznicach bez brodzika woda zamiast odpłynąć, zalega na podłodze. Aby tego uniknąć, nasi specjaliści wyprofilują posadzkę i odpływ tak, by pozwalały na swobodne odprowadzanie wody. Posadzka natrysku może być wykonana niżej od poziomu podłogi w pozostałej części łazienki lub jeżeli klient wyrazi inne zdanie, obie posadzki mogą występować na tym samym poziomie. Za prawidłowe odprowadzanie wody odpowiedzialna będzie poprawnie zainstalowana kanalizacja w obrębie natrysku. Przy zastosowaniu standardowego brodzika sytuacja wygląda podobnie. Zalegająca w nim woda może świadczyć o złym wypoziomowaniu. Hydraulik doskonale poradzi sobie z tym problemem i ustawi brodzik pod odpowiednim kątem.

Problemy z brodzikiem – naprawa, silikonowanie

Jeżeli odpływ w brodziku się zatyka, dobrze raz na jakiś czas skorzystać ze środka udrażniającego. Należy jednak mieć na uwadze, że zbyt częste stosowanie preparatów chemicznych może powodować korozję rur, dlatego najlepiej nie dopuszczać do zanieczyszczenia odpływu.

Znamy realia, wiemy, że wielu naszych klientów mieszka w blokach, gdzie łazienki są małe, co nie pozostawia wielkiego pola dla wyobraźni. Podział na strefę najbardziej narażoną na działanie wilgoci i tę, której wilgoć aż tak nie zagraża, jest wręcz niemożliwe. Ograniczoną przestrzeń staramy się jednak tak zaplanować, by zapewnić klientom najwyższy standard użytkowania. W celu przeciwdziałania wilgoci, ściany łazienki – w szczególności te w obrębie prysznica, podłogę, trudno dostępne miejsca zabezpieczamy odpowiednią izolacją. Powierzchnie pionowe czyli ściany i poziome - podłogę, można izolować tak zwaną płynną folią. Do zabezpieczenia pozostałych miejsc najlepiej zastosować elastyczne taśmy i silikony.

Odpowiedzi na pytania typu: jak zainstalować i zasilikonować głęboki brodzik, dlaczego brodzik cieknie oraz na czym polega instalacja płytkiego brodzika lepiej zostawić specjalistom. W przypadku zaistnienia problemów z kanalizacją lub instalacją kabiny prysznicowej jesteśmy do Państwa dyspozycji. Twój Instalator wykona instalację wodno-kanalizacyjną lub ją zmodernizuje, a następnie prawidłowo podłączy do niej prysznic gwarantując wysoką jakość użytkowania. Zlecenie wykonamy sprawnie, w pełni profesjonalnie, a koszty oszacujemy na podstawie wielkości wykonanych prac.

 

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: