Zmywarka to bardzo praktyczne urządzenie w dużym stopniu ułatwiające codzienne funkcjonowanie w kuchni. Pozwala zaoszczędzać wodę, energię i sporą ilość czasu, który każdego dnia trzeba poświęcić na ręczne zmywanie brudnych naczyń. Mimo szeregu zalet, po pewnym czasie, jak każdy sprzęt AGD, również zmywarka może przestać prawidłowo działać. Jeżeli okres gwarancji na zmywarkę jeszcze nie minął, najlepiej oddać ją do serwisu, który zajmie się rozwiązaniem problemu. Jeżeli gwarancja przestała obowiązywać, właściciel zmywarki zobowiązany jest do naprawiania wszelkich defektów we własnym zakresie. O ile z osadem z kamienia można sobie samodzielnie poradzić dzięki tabletkom zmiękczającym wodę, o tyle większe usterki wymagają wizyty hydraulika z firmy Twój Instalator – numer telefonu w zakładce Kontakt.

Twój Instalator to zespół pracowników z wieloletnim doświadczeniem hydraulicznym. Zajmujemy się m. in. montażem zmywarek wolnostojących i do zabudowy, podłączeniem ich do instalacji wodno-kanalizacyjnej, jak również naprawą wszelkich usterek.

Jeżeli zmywarkę zamontuje wykwalifikowany hydraulik, który odpowiednio podłączy ją do systemu kanalizacyjnego, właściciel nie powinien mieć większych problemów z użytkowaniem sprzętu. Próby samodzielnego, nieumiejętnego podłączenia urządzenia mogą niestety skutkować szeregiem problemów.

Jak rozwiązać problem ze zmywarką?

Zmywarka to obok kuchenki jeden z najbardziej awaryjnych sprzętów. W związku z tym, na pytanie, dlaczego zmywarki się psują, dlaczego zmywarka nie pobiera wody, dlaczego jest zatkana bądź dlaczego cieknie odpowiemy, że przyczyny awarii mogą być trzy – niewłaściwe podłączenie do systemu kanalizacyjnego, nieprawidłowe użytkowanie lub długotrwała eksploatacja sprzętu.

Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie wypoziomowanie zmywarki. Choć wydaje się, że urządzenie stoi prosto, to jego podatna na odkształcenia obudowa deformuje się, a najlepszym na to dowodem jest problem z zamknięciem drzwi. Hydraulik wypoziomuje sprzęt tak, by zamykanie nie kolidowało z obudową.

Częstym problemem, który pojawia się podczas korzystania ze zmywarek są wycieki. Źródeł wycieku może być kilka. Jeżeli strumień wody wydobywa się z pod uszczelki, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z zanieczyszczeniem komory hydrostatycznej lub niedrożnym układem odpowietrzania komory. Samo wymienienie uszczelki drzwiczek nie zażegna problemu, dlatego, że poziom wody zawsze jest niżej od uszczelki. Wysokie ciśnienie, jakie powstaje w środku, wypycha wodę na zewnątrz. W takiej sytuacji najlepiej wezwać hydraulika.

Jeżeli wewnątrz zmywarki pozostanie woda, nie należy przechylać urządzenia, żeby się jej pozbyć. Po pierwsze dlatego, ze zmywarka może być dość ciężka, po drugie dlatego, że umieszczone nisko elementy elektryczne ulegają zalaniu, co w konsekwencji może doprowadzić do jeszcze większej awarii całego modułu elektronicznego.

Inny problem, którego nie można bagatelizować, nie tylko ze względu na możliwość zepsucia się zmywarki, ale przede wszystkim na własne bezpieczeństwo, jest sposób działania pompy myjącej. Jeżeli pompa się uruchamia, rozgrzewa, ale nie ma zamiaru pracować, należy niezwłocznie skontaktować się z hydraulikiem. Niefrasobliwe, samodzielne próby naprawy awarii mogą skutkować porażeniem prądem lub w najlepszej sytuacji wyłączeniem bezpieczników elektrycznych. Możliwe, że mamy do czynienia z korozją. Hydraulik zdiagnozuje problem i najprawdopodobniej zdecyduje o regeneracji, bądź wymianie pompy ciepła.

Twój Instalator nigdy nie zostawi klienta z brudną stertą naczyń. Szybko i sprawnie naprawimy zmywarkę, by nadal mogła spełniać swoją funkcję. Koszt pracy oszacujemy adekwatnie do wielkości zlecenia - montażu, naprawy, zakupu niezbędnych części zamiennych.

 

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl
NIP: 7780163186
Mapa Wielkopolski

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: