Jeśli poszukujesz sprawdzonej i profesjonalnej firmy instalatorsko - hydraulicznej, właśnie ją znalazłeś. Skontaktuj się z nami, a my sprawimy, że będziesz zadowolony z naszych usług!

Twój Instalator Janusz Więcław
ul. Wolsztyńska 13/3, 60-361 Poznań,
woj. wielkopolskie,
tel: +48 518 595 158 kontakt@twojinstalator.pl, NIP: 7780163186

Jednym z ważniejszych elementów każdej łazienki jest wanna. Jeżeli dysponujemy w łazience odpowiednią ilością wolnego miejsca, wybór odpowiedniej wanny może nastręczyć trochę trudności. Obecnie produkuje się wiele modeli w różnych rozmiarach i kształtach. Wykonywane są z wielu materiałów, mogą być z hydromasażem i antypoślizgowym dnem. Mnogość rozwiązań może przyprawić o mały zawrót głowy, dlatego krótko omówmy najważniejsze kwestie związane z wyborem wanny i jej montażem.

Podstawową kwestią jest wybór materiału, z jakiego nasza wanna ma być wykonana. Obecnie najczęściej produkuje się wanny z żeliwa, stali i akrylu.

Register to read more...

Co pewien czas w naszym domu czy mieszkaniu blokowym konieczne jest przeprowadzenie gruntownego remontu. Nie chodzi tu wyłącznie o wymianę np. drzwi do kabiny prysznicowej, czy mebli i luster na ścianach. Gruntowny remont łazienki i toalety wymaga przede wszystkim przyjrzenia się z bliska instalacji hydraulicznej. Rury wodne i kanalizacyjne niszczeją. Jeśli wykonano je z mało trwałego plastiku, już po kilku latach od wykonania instalacji może się okazać, że istnieje potrzeba ich wymiany na nowe, co wiąże się z wymontowaniem z łazienki wszystkich sprzętów. Jeśli już dokonujemy takiego remontu, warto również sprawdzić instalację elektryczną w łazience czy ewentualną instalację gazową, jeśli taka jest poprowadzona w łazience, na przykład dla potrzeb zapewnienia ciepłej wody przez Junkers. Takie prace wymagają odpowiedniego przygotowania, a przede wszystkim zaangażowania do pracy wykwalifikowanych pracowników. Jeśli nie wiemy, jak tworzone są instalacje wodno-kanalizacyjne, ani nie mieliśmy nigdy wcześniej do czynienia z montażem ceramiki sanitarnej w łazience, lepiej będzie, jeśli takie prace zlecimy fachowcom. Takie usługi świadczy w sposób rzetelny i solidny firma z Poznania „Twój Instalator" – nr telefonu znajduje się w zakładce Kontakt. Dzięki pracy hydraulików z „Twój Instalator" nasza łazienka zyska całkiem nową, solidną instalację wodną, kanalizacyjną, a także gazową czy elektryczną.

Instalacja wodna i kanalizacyjna – skomplikowane remonty

Najważniejszym elementem każdej łazienki jest sprawnie działająca kanalizacja. Jeśli łazienka połączona jest z toaletą, należy zadbać o to, aby kompakt WC został prawidłowo podłączony do kanalizacji ściekowej. Firma „Twój Instalator" zadba o profesjonalny remont kanalizacji - podłączenie każdej toalety, zarówno podłączeniem dolnym, jak i przy budowaniu zestawów podtynkowych. Hydraulicy mogą też wymienić w domu lub mieszkaniu klienta całą instalację wodno-kanalizacyjną, wymieniając poszczególne rury. Warto wykorzystać w tym celu rury miedziane, których trwałość i wytrzymałość szacowana jest nawet na 20 lat. Dzięki zainwestowaniu w taką instalację kanalizacyjną można być spokojnym o to, że będzie ona funkcjonowała bez zarzutu przez wiele lat. Na życzenie klienta poznański „Twój Instalator" wykona także instalację wodno-kanalizacyjną na bazie standardowych rur i złącz wykonanych z plastiku i łączonych za pomocą systemu uszczelek.

Mieszkanie deweloperskie - wykańczanie łazienki

Po wykonaniu pełnej instalacji kanalizacyjnej i gazowej, hydraulicy i inni fachowcy z „Twój Instalator" mogą przystąpić do realizacji wykończenia łazienki, tj. położenia płytek na podłodze i na ścianach i wykonania sufitu. Następnie mogą również wykonać usługę „białego montażu" w łazience klienta. Polega on na zamontowaniu we wskazanych przez klienta miejscach wszystkich elementów ceramiki sanitarnej oraz armatury. Hydraulicy podłączają do sieci wodnej i kanalizacyjnej wannę, brodzik, panele prysznicowe, armaturę łazienkową, umywalkę czy obudowę wanny. Dzięki pracy specjalistów z firmy „Twój Instalator" klient może wejść do w pełni wykończonej łazienki i rozpocząć korzystanie z niej wedle własnego uznania. Może być pewien, że wszystkie prace wykonane przez „Twój Instalator" zostały zrealizowane z należytą starannością.

Wanna z hydromasażem to marzenie wielu osób, a jeśli pozwalają na to warunki finansowe i wielkość posiadanej łazienki mogą sobie one pozwolić na spełnienie tego pragnienia. Czy wannę można zainstalować samemu? Niestety, nie jest to rodzaj urządzenia, które można zamontować samodzielnie z uwagi na to, że wymaga ono zarówno dostępu do instalacji wodnej, jak i elektrycznej. Problem z podłączeniem wanny polega na tym, iż połączenie wody i prądu jak wiadomo stanowi niebezpieczną mieszankę, dlatego konieczny jest w tym przedsięwzięciu udział specjalistów – hydraulika lub instalatora. Tylko fachowo wykonany montaż z zastosowaniem odpowiednich zasad zapewni bezpieczeństwo kąpieli, dlatego warto odwiedzić zakładkę Kontakt, w której znajduje się numer telefonu do doświadczonych specjalistów z firmy Twój Instalator z miasta Poznań.

Instalacja wanny z hydromasażem

Wielu osobom wydaje się, że gotowy produkt kupowany w sklepie posiada już wszystkie odpowiednie przyłącza, które wystarczy przykręcić lub przypiąć do odpowiedniego wyjścia w ścianie i można zażywać luksusowej odprężającej kąpieli. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że producent takiej wanny owszem wyposażył ją w odpowiednie węże czy odpływy wody, ale nie wyposażył w nie budynku klienta, dlatego konieczna jest tu wizyta hydraulika i wykonanie specjalnego wyprowadzenia z domowej kanalizacji. Warto też pomyśleć o nim na etapie budowy domu, bowiem zaoszczędzi to w przyszłości kosztownych prac instalacyjnych. Przyłącze to najczęściej rurka o średnicy wskazanej przez producenta, wyposażona w gwint, na który nakręca się końcówkę węża przegubowego od wanny. W urządzeniach z hydromasażem potrzebne są dwa takie wyjścia, wyprowadzone ze ściany nie więcej niż na 20 cm. Kolejnym ważnym elementem jest odpływ o średnicy około 5-6 cm oraz umiejętnie podłączony i uszczelniony syfon.

Instalacja elektryczna

Korzystanie z zasilania w urządzeniu mającym kontakt z wodą wymaga spełnienia specjalnych warunków związanych ze staranną izolacją i zabezpieczeniem przed możliwością porażenia prądem. Przede wszystkim wymagane jest odpowiednie gniazdko z uziemieniem. Sprawdzenie podłączenia jest niezwykle ważne, bowiem w starszych domach często zdarzają się tzw. ślepe uziemienia, czyli gniazda z bolcem bez odprowadzającego kabla w ścianie. W instalacji zasilającej wannę musi być zainstalowany wyłącznik różnicowo-prądowy 30 mA z odstępem styków co najmniej 3 mm. Napięcie w gniazdku powinno odpowiadać temu, na zamieszczonej przy urządzeniu tabliczce znamionowej. Ważne jest także miejsce usytuowania gniazdka, które musi być dostępne, ale nie powinno mieć kontaktu z wodą. Nawet jej niewielka ilość podczas kąpieli mogłaby doprowadzić do zwarcia i porażenia prądem. Instalacja elektryczna do wanny powinna być bezwzględnie wykonana przez specjalistę, inaczej może być konieczna szybka naprawa instalacji.

Instrukcja montażu wanien - inne ważne porady

Osoby kupujące wannę z hydromasażem mające pojęcie o różnych pracach remontowych, instalacyjnych i często samodzielnie wykonujące je w domu powinny jednak zrezygnować z osobistego montażu. Pomimo posiadania instrukcji wiele parametrów jest trudnych do sprawdzenia, a często okazuje się, że w konkretnych warunkach bywają potrzebne specjalne części, których nie ma w zestawie. Tylko wykwalifikowany i doświadczony hydraulik wie, co można zastosować w danym przypadku. Przykładem może być dopuszczalne ciśnienie wody doprowadzonej do wanny, które nie może przekraczać 6 barów. Problemem będzie już sam pomiar ciśnienia bez posiadania specjalistycznych urządzeń mierniczych, a dodatkowa konieczność zamontowania reduktora ciśnienia jest następnym ograniczeniem. Instalacja wanny wyposażona jest w zawory elektromagnetyczne i specjalne pompy, dlatego musi też być wyposażona w specjalne filtry, które ochronią wrażliwe elementy. Odpowiednia fachowa pomoc pozwoli na uniknięcie awarii bądź co bądź kosztownego urządzenia.

Budowa i instalacja kanalizacji na użytek domu jednorodzinnego lub każdego innego to wielkie przedsięwzięcie. Wszystko zaczyna się od solidnego projektu, który uwzględnia wiele skomplikowanych czynników. System wod – kan musi być układany pod odpowiednim kontem, przyjmuje się, iż minimalny spadek na jednym metrze to ok. 2 – 3%. Prawidłowo położona kanalizacja będzie służyła wiele długich lat, zapewniając komfort użytkownikom domu.

Poznańskie przedsiębiorstwo Twój Instalator zajmuje się tematyką instalacji hydraulicznych, kanalizacyjnych, grzewczych i gazowych od projektu, poprzez instalację a skończywszy na okresowych przeglądach, wymianach elementów itd. Firma zajmuje się także renowacją, demontażem istniejących już systemów, szczegóły oferty można poznać, dzwoniąc pod numer 518 595 158.

H2: Dlaczego montaż instalacji kanalizacyjnej warto zlecić ekspertom z Twój Instalator?

Poszukując dobrego projektanta instalacji kanalizacyjnej, jak i białego montażu przy sanitariatach warto wybrać ofertę Twojego Instalatora, gdyż przedsiębiorstwo istniejące od wielu lat na wielkopolskim rynku z powodzeniem dokonywało usług sporemu gronu zadowolonych klientów. Warto do nich dołączyć i cieszyć się nowoczesnymi systemami instalacyjnymi we własnym domu.

Profesjonaliści z Twojego Instalatora, projektując system kanalizacji, uwzględniają wiele czynników, starają się, by projekt przewidywał jak najmniej złączek oraz kolanek. Tego rodzaju zabiegi sprawiają, iż system jest o wiele bardziej drożny od takiego, który zawiera bardzo dużo załamań i zmian kierunków.

Przedsiębiorstwo korzysta tylko i wyłącznie z elementów, które zostały wielokrotnie sprawdzone i testowane. Możliwe warianty to położenie instalacji ze stali, miedzi lub plastiku typu pcv. Warto zainwestować w montaż rur kanalizacyjnych, które będą nieco droższe, ale zbudowane z bardziej trwałych elementów konstrukcyjnych. Po dokonanym montażu system będzie działał sprawnie wiele lat.

Instalator przeprowadza także renowacje i przeglądy położonych wcześniej systemów. Niektóre instalacje posiadają wiele wad, dla niektórych gruntowna konserwacja jest szansą na przedłużenie żywotności. Warto więc skorzystać z takiej usługi zanim zdecydujemy się na demontaż. Często okazuje się, iż bardzo dobrze wykonana usługa renowacji daje drugie życie systemom kanalizacyjnym.

W przypadku montażu nowego systemu bardzo ważnym czynnikiem będą wykończenia. Twój Instalator podpowie jakie urządzenia ceramiczne są zdecydowanie najlepsze, dokona tak zwanego białego montażu. Przedsiębiorstwo dokonuje także usług związanych z nagłymi awariami instalacji gazowych, grzewczych, hydraulicznych.

Firma proponuje krótkie terminy realizacji projektów, a w przypadku zgłoszeń związanych z awariami reaguje natychmiastowo. Usługi w szerokim zakresie wykonywane są na terenie Poznania oraz w bezpośrednich okolicach.

Urządzanie lub remontowanie kuchni jest szeroko zakrojonym przedsięwzięciem wymagającym z jednej strony wysokich nakładów finansowych, jak i wysokiej wiedzy technicznej. Trzeba nie tylko wybrać nowe meble do kuchni – wolnostojące lub w zabudowie, ale jeszcze na dodatek położyć płytki na ścianach i podłodze, pomalować sufit i nade wszystko – prawidłowo podłączyć wszystkie sprzęty AGD znajdujące się w kuchni. To ostatnie zadanie najczęściej wymaga zaangażowania fachowców. O ile samodzielnie podłączymy mikrofalówkę czy lodówkę, o tyle już z podłączeniem zmywarki czy pralki będziemy mieli niemałe kłopoty. Nie wystarczy bowiem takich sprzętów podłączyć wyłącznie do sieci energetycznej, aby dobrze działały. Należy jeszcze doprowadzić do nich wodę oraz podłączyć przewód odprowadzający wodę do kanalizacji ściekowej w domu. Błędne wykonanie takiego podłączenia może skutkować awarią, w postaci wylewania wody z pralki czy ze zmywarki na podłogę naszej kuchni. Lepiej nie narażać się na takie skutki samodzielnego podłączania sprzętów AGD, kiedy nie jesteśmy specjalistami z tej dziedziny. Odpowiednie podłączenie zmywarki, umywalki czy pralki w kuchni i łazience wymaga pomocy fachowców. Taką pomoc zapewnia firma „Twój Instalator" z siedzibą w Poznaniu, której usługi można zamówić, dzwoniąc pod numer 518 595 158.

Jak samemu podłączyć zmywarkę?

Podłączenie zmywarki wolnostojącej lub przeznaczonej do zabudowy, wymaga podłączenia jej do sieci wodno-kanalizacyjnej oraz do sieci elektrycznej w domu. Dla fachowca podłączenie zmywarki nie będzie skomplikowane. Należy po pierwsze podłączyć ją zwyczajnie do gniazdka elektrycznego, najlepiej z uziemieniem, a także zapewnić doprowadzenie zimnej wody. Przepływ wody w instalacji, do której podłączamy zmywarkę nie powinien wynosić mniej niż 10 litrów na minutę. Podejście wodne i kanalizacyjne montowane jest na ogół za zmywarką albo obok, w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Ważne jest to, aby bez problemu móc dostać się do takich podejść, na wypadek na przykład awarii. Do zmywarki trzeba doprowadzić czystą wodę i jednocześnie odprowadzić wodę po zmywaniu. Podczas podłączenia zmywarki do zawodu należy podłączyć wąż doprowadzający wodę do zmywarki. Z reguły przy zakupie urządzenia otrzymujemy taki wąż w komplecie. Wąż dopływowy musi być ułożony swobodnie i nie mieć zagięć i załamań, aby woda swobodnie przez niego dopływała. Odprowadzenie wody ze zmywarki podłącza się zaś do podejścia kanalizacyjnego przy zlewozmywaku lub wykonanego bezpośrednio do instalacji kanalizacyjnej.

Na czym polega podłączenie pralki?

Podobnie jak zmywarkę, do sieci wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej należy podłączyć pralkę. Taką usługę dla swoich klientów mogą wykonać hydraulicy z firmy „Twój Instalator" z Poznania. Przed podłączeniem pralki do sieci wodnej, należy zakręcić zawór wody i spuścić wodę z rur, a następnie zamontować węże gumowe doprowadzające wodę do pralki do zamontowanych w ścianie zaworów. Należy też podłączyć rurę doprowadzającą z pralki wodę po praniu do odpływu. Odpływ ten może być zlokalizowany w wannie, w umywalce, lub w specjalnie do tego przygotowanym osobnym odpływie. Hydraulik z „Twój Instalator" na życzenie klienta podłączy w domu również zlew czy umywalkę.

Mapa Wielkopolski

Gdzie pracujemy

{module Gdzie pracujemy}

Blog

Co warto wiedzieć o wannach?

Co warto wiedzieć o wannach?

Jednym z ważniejszych elementów każdej łazienki jest wanna. Jeżeli dysponujemy w łazience odpowiednią ilością wolnego miejsca, wybór odpowiedniej wanny może...

Więcej

Gruntowne odnowienie mieszkania

Co pewien czas w naszym domu czy mieszkaniu blokowym konieczne jest przeprowadzenie gruntownego remontu. Nie chodzi tu wyłącznie o wymianę...

Więcej

Systemy wod-kan

Budowa i instalacja kanalizacji na użytek domu jednorodzinnego lub każdego innego to wielkie przedsięwzięcie. Wszystko zaczyna się od solidnego projektu...

Więcej

Usługi hydrauliczne

Jako profesjonalna firma instalatorska, świadczymy kompleksowe usługi hydrauliczne oraz instalacyjne na terenie całego miasta Poznań. Działamy zarówno na zlecenia firm, jak również klientów indywidualnych.

więcej

Budowa kanalizacji

Jedną ze specjalizacji naszej firmy z miasta Poznań jest kompleksowa budowa kanalizacji i wodociągów. Nasza oferta obejmuje montaż rur kanalizacyjnych, okresowe przeglądy instalacji, a także usuwanie awarii.

więcej

Remont

Przeprowadzimy profesjonalny remont łazienki na terenie miasta Poznań i okolic. Oferta naszej firmy obejmuje między innymi takie usługi, jak montaż płytek, stawianie ścianek działowych, gipsowanie, szpachlowanie i malowanie.

więcej

Inne usługi

Zatkane rury lub osadzające się w nich substancje mogą powodować, że system będzie działał wadliwie, a we wnętrzu domu będzie się dało wyczuć nieprzyjemny zapach wydzielający się z otworów rurowych...

więcej

Regiony Poznania:

Okolice Poznania: